Wodociągi Kieleckie dla małych żeglarzy
 Aktualności | Zapisy | Lekcje żeglarskie | Sponsorzy | FB | Kontakt | PGŚ | TV | Red | [szukaj] | Wodociągi Kieleckie
Archiwum Serwisu

Zaawansowane wyszukiwanie pelnotekstowe
Znajdz artykuly zawierajace w tresci lub tytule fraze: ENTER
* szukane tytuly (i w ogle frazy) trzeba wziac w cudzyslowy, np: "Puchar Prezydenta"
UWAGA! wazne sa plusy i minusy!
* wpisanie do wyszukiwarki +Basia +OOM znajdzie newsy, gdzie sa OBYDWA te slowa albo obydwie frazy +"Puchar Prezydenta" +"Olimpiada Młodzieży"
* wpisanie +Basia -OOM znajdzie te teksty w ktrych JEST slowo 'Basia' i NIE MA slowa 'OOM'
* wpisanie Basia OOM bez zadnych znakw znajdzie teksty gdzie jest ALBO napis Basia ALBO napis OOM

Proste wyszukiwanie ciągu znaków
Znajd newsy zawierajce w tresci cig znakw: ENTER
Korzystamy z tej wyszukiwarki, gdy wyszukiwanie pełnotekstowe nie działa.

To wyszukiwanie szereguje posty od najnowszych w odróżnieniu od pełnotekstowego, które wybiera na początek najbardziej popularne teksty

Jak to dziala:
* wpisujemy ciąg znaków bez cudzysłowów, plusów, minusów i gwiazdek, np.: Olimpiada Młodzieży jesli takie znaki są w tekście newsa, to zostaną wyświetlone

pokaz wydarzenia roku: 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 0,

pokaz wydarzenia miesica: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień,
Zagle Kielce:
2016-05-15, Andrzej Kosmala, ,

Interpuchar Zagłębia, Dąbrowa Górnicza (Pogoria III), 2016


W dniach 14-15 maja 2016 roku na jeziorze Pogoria III w Dąbrowie Górniczej rozegrano regaty o Interpuchar Zagłębia. Warunki do żeglowania były momentami bardzo trudne. Wiał zimny i porywisty wiatr. W dodatku trafiały się potężne zmiany kierunku. Momenty ciszy przeplatane były silnymi podmuchami. Kilka razy mocny szkwał przewrócił większość laserów. W zasadzie warunki były takie same, jak codziennie na naszym Zlewie, gdzie najczęściej wieje znienacka z każdej strony. W tej sytuacji można się było spodziewać, że Mila będzie z przodu, a Oliwka wręcz przeciwnie :)

W regatach startowało 18 Laserów oraz 58 Optimistów. Stanęliśmy na podium w obydwu klasach ...jednak ten sukces wydaje się raczej umiarkowany. Na uwagę zasługuje może tylko wygranie ostatniego wyścigu w Laserach przez Natalię Borusińską. Co ciekawe, spośród siedmiu biegów Natalia zaliczyła tylko cztery, a mimo to stanęła na podium. No cóż, skoro konkurencja jej na to pozwoliła... W pozostałych biegach Natalia miała dwa OCSy i jeden DNS. Starty były prawidłowe ale sędzia wpisał OCSy z powodu przekroczenia linii startu w warunkach flagi "I". DNS to kara za niewystartowanie w pierwszym wyścigu dnia. Podobno wąski, zatłoczony slip uniemożliwił Natalii zejście na wodę w terminie. Zapamiętamy to sobie.

Cieszy również pojawienie się Natalii Nadrzewia w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej oraz podium dla Mileny Materny. Oczywiście wolelibyśmy, żeby Mila wygrała te zawody. Umówmy się bowiem, z całym szacunkiem dla wszystkich startujących zawodników, ale kadry narodowej to tam na tych regatach nie było. Wydaje się zresztą, że triumf wśród dziewcząt był na wyciągnięcie ręki i można byłoby go wziąć spokojnie bez żadnego wysiłku. Wystarczyło, żeby Mila nie została zdyskwalifikowana w czwartym wyścigu i przypłynęła na swoim zwykłym czwartym - piątym miejscu. Miałaby puchar za zwycięstwo w dziewczętach. No ale wszystko można o Milenie powiedzieć, tylko nie to, że przestrzega przepisów. Jednym ruchem zmarnowała sobie dwa dni pracy na wodzie.

Ładnie popłynął Wojtek Szydło. Ukończył wszystkie wyścigi, co w tych trudnych warunkach było sporym wyczynem dla dziesięciolatka, który zaczął żeglować w zeszłym roku.

Wojtek Kosmala (trener): "Są różne regaty. Raz wygrywamy całe zawody, a innym razem jest 'zaledwie miejsce na podium' :) Zawsze jednak omawiamy błędy i z wyścigu na wyścig widać postęp. Nie musi być od razu zwycięstwo ale miło jest zobaczyć choćby ładny start, czy ładną halsówkę. Dzisiaj zupełnie zabrakło koncentracji i woli walki. Miałem wrażenie, że dziewczyny płynąc czytają książkę albo śpią. Widziałem straszne rzeczy: starty z drugiej linii, żeglowanie w poprzek trasy, przechylone łódki, ignorowanie przepisów, spóźnianie się na wyścig. To nie były niuanse lecz grube błędy. Momentami trudno było uwierzyć, że ma się przed sobą tak uzdolnionych, doświadczonych i utytułowanych zawodników. Jestem zdołowany i chciałbym jak najszybciej zapomnieć o tych regatach."

Laser 4.7 (18 zawodników):
8. Natalia Borusińska (3 z dziewcząt),
11. Oliwia Chabowska (4 z dziewcząt).

Optimist B (58 zawodników):
6. Milena Materny (3 z dziewcząt),
8. Nikola Materny (4 z dziewcząt),
10. Natalia Nadrzewia (6 dziewcząt),
28. Wojciech Szydło.

[ Uzyskaj pełną informację o wydarzeniu ]