Wodociągi Kieleckie dla żeglarzy
POLSAILNG żeglarstwo dla dzieci 2023
[REKRUTACJA]

-->
Wybierz rok: 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 0, pokaz ostatnie wiadomosci
Zagle Kielce: Regaty Zakończenia Sezonu, Cedzyna 2017

Regaty Zakończenia Sezonu, Cedzyna 2017

2017-10-21,  Andrzej   ...powrót do newsów

Regaty Zakończenia Sezonu organizuje corocznie Klub Morski Horn Kielce. Odbyły się one w tym roku 21 października. Wystawiliśmy do boju tylko 9 zawodników ale jak to o tej porze roku bywa, ten kicha, tamten kaszle, a komu innemu stoi na drodze kariera naukowa. Do startu nie zachęcała też pogoda - przelotny deszcz, zimno i mizerny wiaterek. Tym większy szacunek dla tych, którzy się zmobilizowali i stanęli na polu walki.

Wyniki w klasie Optimist:
1. Grzegorz Stachera,
2. Tomasz Sawa,
3. Maksymilian Papucki,
4. Maria Stachera,
5. Gabriela Kłys (I m UKS),
6. Sebastian Wyderski (II m UKS),
7. Aleksander Skowroński (III m UKS),
8. Adrian Śliwka (IV m UKS),

Na tak bardzo wczesnym etapie szkolenia nie interesujemy się, kto był na którym miejscu. Obserwujemy tylko czy nasze ptysie koncentrują się na żaglu i czy interesuje ich w jakim kierunku płynie ich łódka. Słowem - jeśli ładnie płyniesz, to możesz być nawet ostatni - wybaczymy :-) Czas na wygrywanie jeszcze przyjdzie. Teraz nam wystarczy, że oswoisz się z przestrzenią, poznasz procedurę startową i będziesz się dobrze bawił w grupie. Jak to mawiają trenerzy maluchów - dzieci miewają na wodzie chwile raz słabsze, a raz gorsze :-) Nasza siedmioletnia Magda kiedyś płynęła w czołówce ale nagle zawróciła.
- Co Ty zrobiłaś - pytamy po wyścigu.
- A, bo ja chciałam porozmawiać sobie z koleżanką, a ona płynęła z tyłu.
No i to jest najlepszy komentarz odnośnie wyników regat. Rodzice przeżywają, a dzieci mają to w nosie :)
Fajna informacja jest więc na przykład taka, że Gabrysia ukończyła wszystkie wyścigi. Tu trochę pomógł trener, tam dodał otuchy i jakoś to poszło :-) Bardzo nam zaimponowała ta młoda dama tak twardo walcząc ze swoimi słabościami. Fajnie pojechał też Tomek, zajmując miejsca w ścisłej czołówce. To było trudne, bo słabo wiało, a Tomek swoje waży. Był jednak aktywny, szukał wiatru, pilnował zmian więc należą się gratulacje.


Wyniki w klasie jachtów odkrytopokładowych:
1. Natalia Borusińska, L 4.7
2. Łukasz Kaproń, Omega
3. Robert Pawlik, Test
4. Mariusz Gierczak. Omega

W sumie w regatach wystartowało 17 jachtów bo trzeba doliczyć 5 łódek kabinowych. Regaty sprawnie przeprowadziła Komisja Sędziowska pod kierunkiem Marcina Klikowicza.

Regaty były dla nas okazją do podziękowania członkom KM Horn Kielce oraz całej lokalnej społeczności żeglarskiej za pomoc finansową w realizacji wyjazdu naszej zawodniczki, na Mistrzostwa Europy do Hiszpanii. Natalia Borusińska przekazała komandorowi Hornu pamiątkowy dyplom.

Po regatach odbyła się, nie mniej wymagająca pod względem kondycji, część artystyczna. Bawiono się doskonale, choć jak wieść niesie, nie aż do białego rana.

Dla nas, żeglarzy sportowych, zakończenie sezonu jest nierzadko tylko krótką przerwą. Jeśli ktoś myśli o poprawnym żeglowaniu, to już w grudniu, a najdalej w lutym musi się wybrać na ciepłe morze. Z kolei trening na morzu wymaga wcześniejszego przygotowania kondycyjnego (siłownia, basen), a także przygotowania technicznego. Będziemy więc nadal pracować na wodzie, dopóki się będzie dało.