Wodociągi Kieleckie wspierają małych żeglarzy
Polecamy usługi...
POLSAILNG żeglarstwo dla dzieci
POLSAILING
Bezpłatna Szkółka Żeglarska dla Dzieci
[Rekrutacja ZAKOŃCZONA]
 Aktualności | Zapisy | Lekcje żeglarskie | Sponsorzy | FB | Kontakt | PGŚ | TV | Red | [szukaj] | Wodociągi Kieleckie
Zagle Kielce: NIVEA Błękitne Żagle, Kraków Bagry 2008

NIVEA Błękitne Żagle, Kraków Bagry 2008

2008-05-25,  Andrzej Kosmala   ...powrót do newsów

23-24 maja 2008 roku nasi najmłodsi klubowicze pojechali na Dzień Dziecka do Krakowa. Uczniowski Klub Żeglarski "Horn" zaprosił nas na regaty. ściganie, owszem, było ale nie przez cały czas. Mieliśmy okazję zwiedzić Kopalnię Soli w Wieliczce.

Hubert Kasiak (9 lat):
"Bardzo podobało mi się, że na regatach wiał mocny wiatr. Jedzenie było średnie, najgorszy był ryż z musem jabłkowym. W pokoju mieszkałem z Jasiem, Marcinem i z Michałem i było nam bardzo wesoło, natomiast było niefajnie bo musieliśmy o 22:00 chodzić spać. Pierwszy raz w życiu zająłem pierwsze miejsce i stałem na podium. Nie podobało mi się również to, że trenerka z innego klubu podpowiadała swoim zawodnikom, dlatego w sobotę wieczorem robiliśmy protestówki. Za rok też będę chciał pojechać do Krakowa."

Basia Mazurek (lat 9):
"Kiedy byłam na Bagnach Wielkich i startowałam w regatach czułam ogromną radość i emocje, które towarzyszyły mi do końca zawodów. Największą trudność sprawił mi start oraz boje. Dużo osób zrobiło 'grzybka', a ja miałam wrażenie, że też zaraz się przewrócę. Według mnie, poranny rozruch był świetnym pomysłem, ponieważ od razu się rozbudziłam, a chwilę potem zjadłam pyszne śniadanie, o którym marzyłam."

Paweł Brambert (11 lat):
"W regatach na Bagrach Wielkich brało udział około dwudziestu łódek. Po przyjeździe nie było czasu na wypoczynek. Musieliśmy wypakować żaglówki, sklarować żagle i odwrócić łódki do góry dnem. Po ciężkiej pracy mogliśmy rozdzielić pokoje i odpocząć. Na drugi dzień naszym zadaniem było szybko zrzucić żaglówki na wodę i przygotować się do pierwszego startu. Najpierw startowali ci, którzy pływają w grupie A i B. Gdy zostało nam pięć minut do startu, wszyscy chcieli dobrze rozpocząć wyścig. Mnie starty szły słabo, ale i tak byłem w czołówce. Mój kolega Piotr Boszczyk był ciągle pierwszy, jeden kolega z klubu HORN – drugi, a ja trzeci. Wiatr był silny. Po powrocie na brzeg umyliśmy łódki. Nie było czasu na zabawę, bo musieliśmy zjeść obiad. Po posiłku mieliśmy czas dla siebie. Wieczorem z Wojtkiem Kosmalą i Piotrkiem Boszczykiem opowiadaliśmy sobie dowcipy. Rano znów szykowaliśmy łódki do startu. Tym razem szło mi trochę gorzej niż w sobotę. W ostatnim wyścigu na boi nr 3 kolega z klubu HORN, który się ciągle przechwalał, zaliczył wywrotkę i mogłem go wyminąć. Po udanym dniu czekaliśmy z niecierpliwością na wręczenie nagród. Piotr Boszczyk zajął pierwsze miejsce, kolega z klubu HORN – drugie, a ja – trzecie. Bardzo mi się podobało i mam nadzieję, że następne regaty również będą udane."

Zdjęcia z Krakowa.

Optimist grupa A:
1. Piotr Stolzmann UKŻ Horn Kraków
2. Konrad Zięba UKŻ Horn Kraków
3. Szymon Marcinkowski UKŻ Horn Kraków
4. Kamil Zięba UKŻ Horn Kraków
5. Wojciech Kosmala UKS Zalew Kielce
Optimist grupa B
Dziewczeta
1. Julia Matysik UKŻ Horn Kraków
2. Joanna Dobrut UKS Zalew Kielce

Optimist UKS
Dziewczęta do lat 11
1. Przepiórka Magdalena MKŻ Arka Gdynia
2. Śmiech Natalia UKS Zalew Kielce
chłopcy do lat 11
1. Piotr Boszczyk UKS Zalew Kielce
2. Michał Seroczyński UKŻ Horn Kraków
3. Paweł Brambert UKS Zalew Kielce
4. Marcin Makuch UKS Zalew Kielce
5. Mateusz Nowak UKS Zalew Kielce

dziewczęta do lat 9
1. Barbara Mazurek UKS Zalew Kielce
2. Wiktoria Nasuta UKS Arka Gdynia
3. Iwona Selonke UKS Arka Gdynia
4. Magda Smagowicz UKŻ Horn Kraków

chłopcy do lat 9
1. Hubert Kasiak UKS Zalew Kielce
2. Marek Rospond UKŻ Horn Kraków

3. Bartłomiej Rutkowski UKS Arka Gdynia
6. Michał Kosmala UKS Zalew Kielce