Wodociągi Kieleckie dla małych żeglarzy
 Aktualności | Zapisy | Lekcje żeglarskie | Sponsorzy | FB | Kontakt | PGŚ | TV | Red | [szukaj] | Wodociągi Kieleckie
Mistrzostwa Europy
Natalia dostała powołanie do Kadry Narodowej i wybiera się do Hiszpanii na Mistrzostwa Europy Klasy Laser 4.7 U16 Pomagamy jej zrealizować ten cel. UKS "Zalew Kielce" Bank Pekao S.A. 82 1240 4416 1111 0000 4959 5620 tytuł wpłaty "Natalia"

68%3975 zł-1 dni
postępmamy jużdo końca

Miejsce na Twoją reklamę, link, nazwę...

[Zbiórka środowiska żeglarskiego] Natalia na Mistrzostwach Europy, Hiszpania 2017

2017-03-18,  Andrzej   ...powrót do newsów

Zapraszam do wsparcia wyjazdu Natalii Borusińskiej na Mistrzostwa Europy klasy Laser (Los Alcazares, Hiszpania 8 - 23 kwietnia 2017).

Natalia dostała w wieku 14 lat powołanie do Kadry Narodowej. Teraz ma 15 lat i talent do pracy. Jest na każdym treningu, ostatnia schodzi z wody i już pyta, kiedy są następne ćwiczenia. Mimo bardzo trudnego sezonu żeglowaliśmy w 2016 roku do końca października. Czasami przychodziła w drodze ze szkoły i mówiła: "trenerze, wieje", po czym brała łódkę i szliśmy na wodę. To samo jest na zgrupowaniach. Żegluje w każdych warunkach. Na stronie głównej www.zagle.kielce.com.pl jest zdjęcie Natalii z Gdyni POL 180742 podczas regat. Widać jakie są warunki. Czujemy, że jako żeglarze powinniśmy coś dla tej ambitnej dziewczyny zrobić.

Program "Natalia na Mistrzostwach Europy 2017" kosztuje 14 667 zł i obejmuje pięć akcji:
1) zgrupowanie kondycyjne Zakopane (grudzień 2016) - zrealizowane
2) zgrupowanie kondycyjne Cetniewo (styczeń 2017) - zrealizowane
3) trening Kadry Narodowej Los Alcazares (8-11 lutego 2017) - zrealizowane
4) zgrupowanie i regaty o Puchar Hiszpanii Torrevieja (4-14 marca 2017)
5) zgrupowanie i Mistrzostwa Europy Murcia (8 - 23 kwietnia 2017)

1-2) Zgrupowania kondycyjne zostały już zrealizowane. Natalia nie odstaje od reszty kadrowiczów. Teraz trwa tylko podtrzymywanie formy. Ze względu na młody wiek i duże obciążenia Natalia jest pod opieką lekarza, rehabilitanta i trenera od przygotowania fizycznego.

3) Trzecie zgrupowanie (11-18 lutego) to 7 dni i trzy osoby: Julka z Giżycka (czwarta zawodniczka ME 2016), Kinga z Gdyni (Mistrzyni Polski) i nasza Natalia. Do tego Olek Arian, jeden z najlepszych trenerów, były Wicemistrz Świata obecnie szkolący zawodników z Kanady. Wysłaliśmy Natalię do Los Alcazares, bo w wąskim gronie trener ma czas dla każdego. Celem jest poprawa techniki żeglowania. Jak mówi sama zawodniczka:

"W pierwszym dniu dziewczyny odjechały. Wiało prawie 7 w skali Beauforta i nie mogłam ich dogonić. Z każdym dniem było jednak coraz lepiej. W czwartym dniu wreszcie 'wystrzeliłam' - byłam pierwsza. Miny dziewczyn i trenera - bezcenne :) Na Laserze trzeba odczytać wiatr i każdą falę. Przed falą przechylić, podostrzyć, podebrać żagiel, po fali odpaść, dobalastować i odzyskać prędkość. Fal jest na drodze tysiąc. Wystarczy pominąć jedną z nich i już zostaje się z tyłu. Cała roczna praca włożona w regaty idzie wtedy na marne. Dlatego trwa zawzięta walka do upadłego. Halsówka trwa 12 minut i w tym czasie cały czas wisi się za burtą wciąż podrywając łódkę, pracując sterem i szotami. Wszystko boli, najbardziej oczy, bo słona woda pryska wszędzie."

4) Czwarte zgrupowanie zaczyna się 4 marca, trwa 10 dni i obejmuje treningi w większej grupie kadrowiczów. Praca na linii startu, taktyka. Zgrupowanie kończy się wielkimi regatami o Puchar Hiszpanii, które dla miejscowych są eliminacjami do Mistrzostw Europy.

5) Ostatni wyjazd trwa 14 dni. 7 dni treningów i 7 dni Mistrzostw Europy.

Jak widać wszystko jest dobrze przemyślane i zaplanowane w najdrobniejszych szczegółach. Najlepsi trenerzy, najlepsi zawodnicy i ambitna kielczanka. Problemem są obecnie pieniądze. Trzy pierwsze akcje są już sfinansowane. Na czwartą (w marcu) są już bilety lotnicze i prawie domknięty budżet. Pomógł Prezydent Kielc, Marszałek Województwa, Polski Związek Żeglarski, Klub oraz rodzice. W czasie tego wyjazdu Natalia będzie promować Kielce (koszulka, nalepki na łódce i żaglu, itp.)

Rozpoczynamy w tej chwili zbieranie funduszów na Mistrzostwa Europy. Krótko mówiąc potrzeba 5800 zł. Dotacje i urzędowe środki są już wyczerpane. Możemy liczyć w tej chwili tylko na środowisko żeglarskie. Zapraszam do przyłączenia się do zbiórki.
Wpłacamy na rzecz UKS "Zalew Kielce"
w Banku Pekao S.A. 82 1240 4416 1111 0000 4959 5620
jako tytuł wpłaty podając "Natalia".
Zbieramy do końca, czyli do 14 kwietnia.

Janusz Kasiak (trener Huberta, Mistrza Polski L4.7 U16 z 2014 roku:
Miałem okazję kilka razy, jako trener, opiekować się Natalią podczas krajowych regat. Jest to dziewczyna, która ma ogromne serce do żeglowania
i jest niesamowicie pracowita.
Serdecznie Was namawiam do chociaż drobnego wsparcia finansowego tego przedsięwzięcia. Parę lat temu również i ja szukałem funduszy dla mojego Huberta na start w Żeglarskich Mistrzostwach Europy i wiem jak ciężko zdobyć takie pieniądze. Dzięki pomocy jednego z obecnych Hornowców udało się tego dokonać :) Naprawdę jest miło gdy mamy świadomość, że dołożyliśmy chociaż małą 'cegiełkę' do tego, aby kielczanka reprezentowała nasz kraj, nasze miasto i nasze środowisko na Mistrzostwach Europy w żeglarstwie regatowym. Jeśli choć trochę Was przekonałem, to proszę dokonajcie przelewu. Ja już finansowo dorzuciłem cegiełkę na wyjazd Natalii."